הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
מבזקים ועדכונים
 
הצעה
 
 

הבעל החרדי שהפתיע את כולם.../ חוקר פרטי

פגשתי את אסתר ואת הוריה בביתם ביישוב חרדי במרכז הארץ. יונתן, בעלה של אסתר, עזב את הבית. אסתר, שעולמה חרב עליה, עברה עם שני ילדיה לגור בבית הוריה. אביה של אסתר, שנראה שבור ומדוכא, ביקש ממני באופן מפורש תשובה: מה קרה ליונתן, מה קרה, שבוקר אחד אדם מחליט לנטוש את אשתו ושני בניו הצעירים ללא סיבה?  

חרדי (צילום: לשכת הדוברות)

אסתר הייתה מוכרחה לדעת היכן היא עומדת והאם עליה להשלים עם העובדה שיונתן לא ישוב. הם סיפרו כי יונתן הסכים רק לומר, באמצעות בן משפחתו, שהוא צריך זמן... זמן ושקט. 

במהלך השיחה העלנו אפשרויות שונות שיכולות להילקח בחשבון, לדוגמה היכרות עם אישה אחרת או חזרה בשאלה. אסתר שללה את האפשרות השנייה.

לדבריה, בשנה האחרונה יונתן התחזק והחל להקפיד על כל המצוות - קלה כחמורה. אסתר ציינה שהיא משוחחת עם יונתן פעמיים בשבוע, שהוא נשמע מתייסר ובעיקר שואל לשלום הילדים.

שאלתי אם ידוע להם היכן הוא מתגורר, אם חל שינוי במקום עבודתו, אף אחד לא ידע להשיב.    החלטנו לבצע מעקב אחר יונתן, ללמוד את שגרת יומו ולקוות שייחשף מידע שיספק תשובות שיחשפו את האמת.

למחרת שוחחתי עם אסתר בטלפון והיא שיתפה אותי בבקשתו של יונתן בשיחה האחרונה שלהם, שהוא רוצה לפגוש את הילדים. מתי שתחליטי, איפה שתחליטי ואפילו לזמן קצר, הוא אמר לה.

אסתר הודתה בפניי שהיא מאד רוצה שיונתן יפגוש את הילדים, משתי סיבות עיקריות. האחת, הילדים מאוד מתגעגעים לאביהם, והשנייה, שאולי מפגש עם הילדים יחזיר את יונתן הביתה. קיבלתי את דבריה של אסתר והוספתי שמפגש כזה יכול לשמש אותנו כנקודת מוצא לתחילת מעקב. אסתר שמחה לקבל חיזוק נוסף לקיום המפגש וכעבור יומיים עדכנה אותי שתיאמה עם יונתן להיפגש בקניון בצפון ת"א למשך כשעה. 

 צוות המעקב נערך והתארגן ליום המפגש. בשעה חמש אחה"צ זיהה הצוות את אסתר, אחותה ושני הילדים מגיעים לקניון. יונתן פגש את ילדיו וחיבק אותם בחוזקה במשך דקות ארוכות. בהמשך, סיפרה לי אסתר, הוא אף הזיל דמעות.           

כפי שסוכם, אסתר ואחותה המשיכו לטייל בקניון, ויונתן וילדיו טיילו גם כן. בהמשך אכלו ארוחת ערב וכעבור שעה וחצי נפגשו שוב בכניסה לקניון.צוות המעקב ליווה מרחוק את יונתן וילדיו, בכל זאת חששנו מהאפשרות שיונתן יחליט לצאת עם הילדים מהקניון.

בסיום ארוחת הערב בקניון הגיע יונתן עם ילדיו לנקודת המפגש, הודה בחום לאסתר ועזב במהירות את המקום. צוות המעקב התחיל בפעילות.

יונתן נראה הולך ברגל כמה רחובות ולאחר שהגיע לכביש ראשי, עצר מונית והחל בנסיעה. כעבור כחצי שעה, הגיע לבניין מגורים בגבול גבעתיים-ת"א, ירד מהמונית, נכנס במהירות לבניין ונעלם באחת הדירות. צוות המעקב הקים תצפית לעבר פתח הבניין, אך עד שעת חצות לא ראה את יונתן יוצא ממנו.                                            

למחרת, בשעת בוקר מוקדמת, שוב התמקם צוות המעקב בפתח הבניין. מחקירה קצרה (שכללה שיחה עם אחד מאנשי ועד הבית) למדנו שבדירה שבה יונתן מתגורר, מתגוררים שני גברים.

צוות המעקב ליווה את יונתן עד למשרדי חברת ההיי טק שבה הוא עובד. בשעת ערב נצפה יונתן יוצא ממקום העבודה ומיד נאסף ע"י רכב שהמתין בפתח הבניין. ברכב נהג גבר צעיר. השניים נראו מגיעים למסעדה במרכז תל אביב, מתיישבים ואוכלים. 

עם כל דקה שעברה, ניכר היה שהיחסים בין השניים מוזרים. יונתן, שחובש כיפה שחורה, סועד עם גבר לבוש בגופייה צמודה, מקועקע בזרועו, ובמסעדה שאינה כשרה (יונתן אכל קערת סלט גדולה). השניים נראו נהנים מכל רגע. כעבור שלוש שעות סיימו חזרו השניים לרכב והמשיכו בנסיעה ישירה לדרום העיר.

שם נכנסו למועדון קטן, שכבר בכניסה נראה היה שהוא מיועד לקהילה הגאה. צוות המעקב נכנס אחרי השניים למועדון, יונתן נראה כמו עוף מוזר במקום, אבל נראה שאינו סובל ואפילו נהנה. הגבר שאיתו נראה הרבה יותר נינוח, והכיר הרבה מאנשי המועדון. בשעת לילה מאוחרת השניים יצאו מהמועדון ונסעו לכתובת הידועה בגבעתיים. הם נכנסו לבניין וצוות המעקב סיים את פעילותו לאותו יום. 

כעבור יומיים, ביום שישי בוקר, חידשנו את פעילות המעקב. יונתן וחברו יצאו מהבניין והתיישבו בבית קפה מול חוף הים בת"א. בהמשך הגיעו לחדר כושר, שחברי הקהילה מרבים לבקר בו. ממצאי החקירה הועברו לאסתר ולהוריה. השוק וההלם שאחזו בהם אינם ניתנים לתיאור. לדעתי האישית, אסתר לקחה בחשבון את האפשרות שתיאלץ להתמודד עם ממצא כזה. למרות שבשיחות המקדימות היא כלל לא ציינה זאת.

כעבור כחודשיים אסתר התקשרה אליי וסיפרה שיזמה מפגש עם יונתן בבית קפה בלובי המלון שבו הציע לה נישואים. היא העלתה בפניו את האפשרות שנטיותיו המיניות הן שהכריעו אותו וגרמו לו לעזוב את הבית.

הוא הודה ופרץ בבכי. לדבריו, המחיר שנאלץ לשלם - פירוק המשפחה - קשה ביותר, אך הוא לא היה מסוגל יותר לחיות בשקר, וחשש לפגוע בראש ובראשונה בה - באסתר.

אסתר עצמה סיפרה שכיום היא נמצאת בשיאו של תהליך שמסייע לה להתחיל בחיים חדשים.

הסיפור מבוסס על מקרה אמיתי. שמות הדמויות, כמו גם פרטים נוספים, שונו בכדי למנוע את חשיפת המעורבים. גולן פנחס, חוקר פרטי , הוא בעל המשרד "ים חקירות".

 
 
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "הבעל החרדי שהפתיע את כולם.../ חוקר פרטי"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

 

תגובות הגולשים

הנתיב המהיר עמוד